PopYardım Club

Popmundo hakkında herşey
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Patikların hikayeleri

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Rasim Akdere

avatar

Mesaj Sayısı : 95
Kayıt tarihi : 06/12/08
Yaş : 29
Nerden : Kütahya

MesajKonu: Patikların hikayeleri   Paz Ara. 07, 2008 6:01 pm

Kapılar var olmadan önce;

-Xavier, Kobe Tai’nin, Ispanyol Soruşturma şapkasını çalar.
-Xavier, şapkayı Area 51’e ışınlanmak için kullanır.
-Xavier, Conrad Gardener’ın lazer silahı ile vurulur.
-Xavier, Kobe Tai tarafından iyileştirilir ve geri döndürülür, daha sonradan Nashville Karakol’unda düşüreceği şapkasını da geri almıştır.

Ve kapılar ortaya çıkar!

-Nick Clarke, Nashville’de, Fallout Park’ındaki heykel olan, ilk kapıyı bulur.
Girer ve Little House on the Prairie’ye ulaşır. Onu 6 yaşındaki Rhiannon Atkinson takip etmektedir.

-Jimmy Rodhult, Tromso’da ikinci kapıyı bulur. İçeri girer ve ucuz bir otel olan Hell Hotel’e varır. Daha sonra –artık mümkün olmayan-Little house on the Prairie’ye geçer ve Nick ile Rhiannon’ı bulur. İnekleri sağar ve ilk süt şişesini kazanır.
Sonra da Brokeback Hills’e giden patikayı keşfeder.

-O sırada Sherry Ingram de Hell’e giden yoldadır ama o Jimmy’nin kullanmadığı tahta kapıyı kullanmıştır. Sonunda, o da Hell’e varmıştır ve Pandora’nın Kutusu’nu bulmuştur!

-Sherry, kutuyu kullanmaya karar verir. 3 kullanımlıktır. Günlüğünde, “Ahhhhh.. ne yaptım ben?!?!” yazısı üç defa belirir.

-Sherry, kutsal bir görev için bir kılıç ve bir kalkan aldığını, ama eşyaların, eşya listesinde görünmediğini iddia etmiştir.

-Sherry, Hell’den çıkıp, gizlenmiştir ve görevi hakkında sessiz kalmıştır.

-Ardından, Ispanyol Soruşturması’ndan Fernando Vidal tarafından kaçırılır. Silahlar ondan alınır.

-Sherry’nin şimdi nerede olduğu veya görevinden ne kadar uzakta olduğu bilinmiyor. Ama bilinen bir şey varsa o da Pandora’nın Kutu’sunu açtığından beri veba, tifüs ve kolera taşıdığıdır.

-Londra’da, Lonra-Glasgow seyahat yolunda Lawana Beckwith tarafından üçüncü kapı keşfedilir. Bu yol, yeni bir yetenek olan Kadim Tarih’i öğreneceği Stonehenge’e çıkmaktadır.

- Ayrıca Stonehenge’de, Glastonbury’ye giden bir patika daha bulunur ama orada özel olan hiçbir şey yok gibi gözükmektedir.

-O sırada, Ramon Dalenberg, Amsterdam Universitesinde, okunması için Kadim Tarih yeteneği gereken, ilginç bir harita bulur.

-Ayrıca ismi bilinmeyen bir karaktere ait olan bir karga ortaya çıkmıştır.

-Kısa bir aradan sonra, İstanbul’da, İstanbul-Dubrovnik seyahat yolunda, Selimiye Camii’ne giden dördüncü kapı bulunur. Camii’de, bir mozaik yer, iki fıskiye ve iki de kapı bulunmuştur, ama henüz kullanılamamıştır.

-Bu esnada, Glastonbury’deki bazı insanlar, Hollandalı bir medyumun telefon numarasının yazılı olduğu bir kağıt edinmişlerdir.

-Wes Toland, medyuma telefon edip bir randevu ayarlamıştır. Ama bayanın dediği hiçbir lafı anlamamıştır ve bunun üzerine bayan bayılmıştır! Fazla bir şey açığa çıkarılamamıştır.

- Antonio Quintero, bir ikinci el dükkanında birkaç yaşam öyküsü bulmuştur..

-Lee Murray, Los Angeles’da, Los Angeles otobüs terminali’ndeli beşinci kapıyı bulmuştur.

-Ama her seferinde, kapıyı kullanmak isteyen herkes, bir eşya edinmesi gerektiğini, ancak böyle kapıdan girilebileceğini söyleyen bir notla karşılaşıyordu. Ne olabilirdi bu? Lee dahil kimsenin doğru eşya hakkında bir fikri yoktu.

-Sonunda, Sirpa Virjonen, eşyanın ne olduğunu bulur: Çiçekler! Patikadan girdi ve Insterstate 5’a ulaşır. Ve burada “batı”daki patikadan sapar. Bu yol, onu San Francisco’da bir ikinci el dükkanı olan Haight-Ashbury Street Fair adlı mekana götürür.

-Sirpa, burada siyah güneş gözlükleri bulur ve bunları Hotel California’ya girmek için kullanır. Ayrıca burada Master’s Chamber Sam’s House’a giden bir patika da bulur ama burada da ilgi çekici bir şey yoktur.

-Hotel California’da pembe bir büfe, birkaç bıçak ve 6 adet ilham tohumu bulur. Pembe büfeyi kullanır, ama büfe ona zaten daha önce sahip olduğu bir yeteneği vermek ister. İlham tohumlarını “Hotel California” adlı bir şarkı yazmak için kullanır ama sonuç elde edemez.

-Bundan sonra, birden otelden dışarı atılır ve kendini tekrar Haight-Ashbury Street Fair adlı ikinci el dükkanında bulur.Günlüğünde, “Rüya mı görüyordum? Haight-Ashbury Street Fair’e mi geldim miyim yoksa zatem burada mıydım? Şeklinde bir yazı çıkar. Siyah güneş gözlükleri de kaybolur. O zamandan beri Hotel California’ya kimse giremez.

-Ayrıca Haight-Ashbury Street Fair’den de hiçbir şey satın alamaz çünkü satılık bir şey yoktur.

-Rhonda Nuttall, Haight-Ashbury Street Fair’e vardığında, developerların kontrolündeki bir karakter belirir ve ikinci el dükkanı birden tuhaf eşyalarla dolar. Bu eşyaların arasında bir anahtar ve bir de kutu vardır. Rhonda bunları satın alır ama eşyalar yok olur.

-Rhonda, bu materyalist görüşünü değiştirmeden geri dönmemesini söyleyen bir grup hippi tarafından dükkandan uzaklaştırılır. Hippilerden biri ona, “Hey, materyalizm gezegeni yok eder. Mal mülk mutluluk getirmez. Bu kadar aç gözlü olma!” tarzı bir laf söyler.

-Ramon Dalenberg Kadim Tarih öğrendikten sonra, haritayı kullanır. Harita onu Salona Temple of Apollo adındaki ibadethaneye yönlendirir. Ramon burada dua eder, ama hiçbir şey olmaz.

-Hjordis Grande, medyumun evine gider ve medyum ona “Senin baban kumarbaz bir adamdı ama neye ihtiyacı olduğunu biliyordu!” der.

-Daha sonra Alonso Fernando Moreno Inse, menekşe rengi, üzerinde telefon numarası yazan kağıdı kullanır be günlüğünde şu mesajı alır: “Yaşlı kralın hakimiyetini sağladığı ve genç kralın ayrıldığı yerde, son kral piramidin yakınında durur" ve “En yaşlı kralın eşini bul, o sana rehberlik edecektir.”

-Jonathon Mangan, Yaşlı Kralın, medyumun bahsettiği B.B. olabileceğine ve kraliçesinin de Lucille adındaki gitar olabileceğine kanaat getirir.,

-Bir süre sonra, Lucille adındaki gitar Haight-Ashbury Street Fair’de bulunur. Terry Hinson gitarı alır ve onu Lawana Beckwith’e verir.

-Lawana gitarı çalmaya çalışır. Fakat gitar ona, yanlış şehirde/mekanda olduğunu söyler. Lawana Nashville’de “Bada Bing!” adlı barda çalmayı başarır. Ama bu sefer gitar yeterli seyirci olmadığını söyler.

-Birkaç konserinde gitarı çalmayı dener, bir tanesi 10000 kişilik bir konserdir ama gitar yeterli bulmaz.

-Gerçek oyuncuların gitarı dinlemesi önerilir. 33 insan Lucille’yi dinlemek için toplanır. Ve sonunda, Lawana çalmayı başarır! Lawana ödül olarak elektro gitarda 9 yıldız alır!

-Lawana gitarı çaldıktan hemen sonra, bir gürleme sesi duyulur. Orada bulunan herkes, “Bada Bing! *REVOLUTIONARY*’nin bir duvarı az önce çöktü! Bekle…! Arkasında bir şey var…” şeklinde bir mesaj alır.

-Bir duvar belirir ve bu duvar 16th Avenue Grill South’a çıkar. Burada 3 adet temel telli enstrümanlar ve 3 adet elektro gitar kitabı vardır. Grimbert Peifer ve Sami Petajalahti bunları alırlar ama değişik bir şey olmaz. Burada da iki patika bulunur. Doğuya yönelen bara geri dönmektedir. Güneyde olan ise Highway 61 adlı seyahat yoluna çıkmaktadır

-Highway 61’da da 2 patika bulunur. Bir tanesi Little House on the Praire’e çıkarken diğerinin kullanma seçeneği yoktur.

-Bu esnada, Danielle Jelleyman, Glasgow Universitesindeki başka bir duvarı keşfeder. Ama duvar onu, “íncelikle başka bir şey yapman gerek” şeklindeki bir mesajla yanıtlar.

-Biftek yemesi önerilir. Danielle gerçekleştirir ve günlüğünde “Rrrraaargh! ET!” mesajı çıktıktan sonra duvarı kullanmayı başarır.

-Duvar, Danielle’i Teacher’s House adlı mekana götürür. Burada iki tane ilham tohumu bulur ve bunları alır. Ayrıca burada bir dolap vardır, tıklayınca erkek çocuğu için olan, pantolon ve ceketten oluşan okul üniformasını elde eder.

-Grimbert Peifer, Selimiye Camiine bu üniformaları giyip gider ve bir seçeneğin daha kullanılabilir olduğunu fark eder. Normal ibadethanelerde kullandığımız dua seçeneklerinin yanında “Ahlaki günahlardan pişman olmak” şeklinde bir dua seçeneği belirmiştir. Bunu kullandığında ise, “Bir ışık dalgası beni günahlarımdan ve şeytani budalalıklarımdan arındırdı” gibi bir mesaj alır. Ama henüz bundan sonra garip bir şey olmamıştır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sameone.forumlari.net/portal.php
Ekin Ilgaz

avatar

Mesaj Sayısı : 357
Kayıt tarihi : 07/12/08
Yaş : 30
Nerden : AşksıZ

MesajKonu: Geri: Patikların hikayeleri   Paz Ara. 07, 2008 6:17 pm

waow zevkle okudum walla xD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
hafize yiğit

avatar

Mesaj Sayısı : 69
Kayıt tarihi : 07/12/08

MesajKonu: Geri: Patikların hikayeleri   Paz Ara. 07, 2008 6:26 pm

evet süper bişey gizemli şeyleri çok severim

bi ara forumda konuşuluyodu yeni patika nsl buluruz diye 5 başlık kapanmıştı ama sonucunda hiçbişey olmadı Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Joel Horn

avatar

Mesaj Sayısı : 154
Kayıt tarihi : 07/12/08

MesajKonu: Geri: Patikların hikayeleri   Paz Ara. 07, 2008 9:18 pm

Çok teşekkürler Wink
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Tim Blatt

avatar

Mesaj Sayısı : 304
Kayıt tarihi : 06/12/08

MesajKonu: Geri: Patikların hikayeleri   Ptsi Ara. 08, 2008 5:29 am

çok güzel
paylaşım için teşekkürler:)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Ayben Çam

avatar

Mesaj Sayısı : 140
Kayıt tarihi : 06/12/08

MesajKonu: ...   Ptsi Ara. 08, 2008 4:24 pm

ewyt çok gzl tşk
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aslı Ilgaz

avatar

Mesaj Sayısı : 38
Kayıt tarihi : 08/12/08

MesajKonu: Geri: Patikların hikayeleri   Salı Ara. 09, 2008 9:45 am

Hımm.. Daha önce okuMamıştıMm. ^^
TeşekkürLer.. ^^ Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Rüknettin torlak

avatar

Mesaj Sayısı : 31
Kayıt tarihi : 02/01/09
Yaş : 48

MesajKonu: Geri: Patikların hikayeleri   Cuma Ocak 02, 2009 9:53 pm

daha öncede okumuştum ama sağol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Patikların hikayeleri
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
PopYardım Club :: Popmundo Hakkında Genel Bilgi :: Oyun Soru - Yardım-
Buraya geçin: