PopYardım Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PopYardım Club

Popmundo hakkında herşey

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek

+7
Seçkin Safavi
Ekin Ilgaz
Cristina R. Martin
Ayben Çam
Mükremin Doluca
Chelsea Principato
Rasim Akdere
11 posters
YazarMesaj
Rasim Akdere

Rasim Akdere

Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Empty
MesajKonu: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimeC.tesi Ara. 06, 2008 6:13 pm

Baskın Enstrümanlar

Her yeni şarkı yazdığınızda şarkının hangi enstrüman için yapılmış olduğunu belirlemeniz gereklidir. Bir şarkının baskın enstrümanları, şarkı çalındığında ya da kayıt sırasında önemlidir.

Baskın enstrümanların hepsi sahnede olmasa da şarkıyı canlı olarak seslendirebilirsiniz. Ancak konser kaliteniz düşecektir.

Tempo

Bu, şarkınızın temposunu ayarlar. İtalyanca kelimeler size bir anlam ifade etmiyor olabilir. Tempo kelimelerinin okunuşları, yaklaşık olarak dakika başına vuruş değerleri ile benzerlik göstermektedir.
Largo - 40
Lento - 60
Adagio - 66
Andante - 76
Moderato - 108
Allegro - 120
Presto - 168
Vivace - 200

Melodi Türleri

Hayranlarınız sadece bir tür melodi kullanırsanız zamanla sıkılacaktır. (Eğer bir Ramone değilseniz). Bütün melodi türlerini kullanmanız gerekmiyor. Ancak hangi kombinasyonların sizin sanatçınıza daha çok uyduğunu keşfedin.

Türkü
Bunun bütün yavaş şarkıları tanımlayan bir isim olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sevişme müziği yazma sanatı bir günde öğrenilmez.

Dile Dolananlar
Sahnenin ortasında durum 10000 kişinin sizin yazdığınız bir şarkıyı bir ağızdan söylemesini dinlemek en narsist tatmin yollarından biridir. Gerçi siz bunu iyi bir dile dolanan şarkı yazmadan öğrenemeyeceksiniz.

Dans Müziği
Bir DJ için en büyük kabus boş bir dans pistidir. Bu tür acil durumlara karşı bu şarkılar kullanılabilir. Dans müziği değişik müzik türlerinde aynı başarıyı göstermektedir.

Kolay Dinlenenler
Kendi şarkılarınızı radyoda duymaktan asla sıkılmazsınız. Diğer insanlarında sıkılmadığından emin olmak için bu tür şarkılar yazın.

Marş
Temsili, abartılı ve melodramatik besteler ve marşlar. Bir marş kendi türünü tanımlayan ve kutlayan bir şarkı da olabilir. Örneğin bir “Rock'n Roll Marşı” olan I Love Rock and Roll (Joann Jett [Smith değil]). Genelde müthiş bir marş ile acınası bir azamet beklentisi arasında ince bir çizgi vardır.

Halkı Coşturan Müzikler
Bazen karşınıza zor bir izleyici çıkar ve onları kazanmak için kendinizden ödün verirsiniz. Unutmayın hiç kimse hergün yılbaşını kutlamak istemez. Halkı coşturan müziklerin etkileri çok yoğun olarak müzik türüne de bağlıdır. Heavy Metal coşturmaları bazı ciddi head-bang aktivitelerine, Reggae coşturmaları ise izleyicilerin Mary Jane'lerini çıkarmakarına yarayabilir.

Basit Müzik
Sadece üç nota, ve gerçekler. Ne fazla, ne eksik.

Müzisyenler için Müzik
Sırtınızı izleyenlere dönün ve içinizdeki gerçek virtüözü bulun. Bu tür müzik kendi grubunuz içinde çok saygınlık kazanmanızı sağlarken, kitleler tarafında sevilmenize yaramayabilir. Sanat için sanat.
http://sameone.forumlari.net/portal.php
Chelsea Principato

Chelsea Principato

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimeC.tesi Ara. 06, 2008 6:54 pm

modern rock yapıyorum ben. sıralamada bır ondort bınıncı oluyorum bır altı bınıncı bır uc bınıncı bır on bınıncıVery Happy nasıl zıplıyor bu kadar anlamıyorum:)
Mükremin Doluca

Mükremin Doluca

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimeC.tesi Ara. 06, 2008 7:31 pm

bir şarkıyı mükemmel yapmak neye bağlı?
Ayben Çam

Ayben Çam

MesajKonu: ...   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimeC.tesi Ara. 06, 2008 9:31 pm

bilgi için sağol işime yarıcak
Cristina R. Martin

Cristina R. Martin

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimeC.tesi Ara. 06, 2008 10:19 pm

Tempoyla ilgili olanları öğrendiğim iyi oldu.Teşekkürler...
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 1:31 am

Mükremin Doluca demiş ki:
bir şarkıyı mükemmel yapmak neye bağlı?

temel şairlik temel bestecilik 10 yıldız olursa xD
cıgır acan şarkılar yazabilirsiniz xD

tabii ki hızını secmekte önemli
paylaşım için tşkler
Seçkin Safavi

Seçkin Safavi

MesajKonu: ...   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 1:35 am

bncede şu tempo iyi oldu
Joel Horn

Joel Horn

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 1:43 am

Ya tempo nasıl etki yapıyorki?
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 1:47 am

örnek veriyorum xD
punk rock grubusun
mesela cok agır bi parca yazdın
türünüde emotinal (hüzünlü ) punk
yaptın xD
tempo hızıda sonda xD
sence
hüzünlü bi parca cok hızlı bi şekilde nasıl olur xD
Joel Horn

Joel Horn

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 2:00 am

Laughing Komik bir şarkı olur..

Sağol gene bilgi için bana çok yardımın oldu bugün =)
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 2:31 am

Joel Horn demiş ki:
Laughing Komik bir şarkı olur..

Sağol gene bilgi için bana çok yardımın oldu bugün =)
haliyle yani x)
paylaşım yapıyoruz x)
yasemin karahanlı

yasemin karahanlı

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 11:08 am

paylaşım için çok saol
Esma Çifcili

Esma Çifcili

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 11:19 am

evet cok etkiliyor bende fark ettim Very Happy
Joel Horn

Joel Horn

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 1:04 pm

lol! ben sallıyordum şimdi yeni şarkım güzel olacak Very Happy
Tim Blatt

Tim Blatt

MesajKonu: Geri: Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek   Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 2:30 pm

bilgi için teşekkürler:)

Şarkıları Ayarlamak, Özelleştirmek
1 sayfadaki 1 sayfası