PopYardım Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PopYardım Club

Popmundo hakkında herşey

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)

5 posters
YazarMesaj
Rasim Akdere

Rasim Akdere

Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar) Empty
MesajKonu: Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)   Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar) Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 5:31 pm

Yanılgı: Uçak daha lüks ya o yüzden ben uçak kullanıyorum. Fakir miyim ki otostop çekeyim?
Gerçek: Uçakla seyahat ruh hali ve sağlık düşüşüne sebep olur. Tur aracınız yoksa otostop çekin. Uçağı ancak kara yoluyla gidemeyeceğiniz yolculuklarda kullanın. Konser için gidiyorsanız konserlerinizi kara yoluyla ulaşabilecek şekilde ayarlayın.

Yanılgı: Repertuarıma cover eklerken şarkının müzik türüne ve baskın enstrümanlarına göre seçmem gerek.
Gerçek: Hayır, farketmez. Her türden ve her enstrümandan şarkı seçebilirsin. Yeter ki şarkıyı repertuarına ekledikten sonra türünü kendi türüne göre düzenle.

Yanılgı: Grubuma bir basçı, bir baterist ıvır zıvır arıyorum.
Gerçek: Gerçek hayattaki gibi düşünme grubu. Kimin ne çalacağı önemsizdir. Sulukule dans topluluğu gibi beş dansçıdan oluşan bir klasik müzik grubu, elektro gitar ve davulcudan oluşan bir Blues grubu olabilir. Gruptaki görev dağılımını atraksiyonlara ve şarkılara göre yapacaksın. Sen müzik yeteneğini geliştirip şarkı yaz, sen çekiciliğini geliştirip çekicilik isteyen atraksiyonları yap.. vs

Yanılgı: Single çıkarabilmem için bestecilik, şairlik, halkı coşturan müzik falan geliştirip öyle yazmam gerek şarkıyı. Şarkı çok önemli bir şey bence single için.
Gerçek: Single çıkarabilmen için ilk etapta şehir şöhretlerine ihtiyacın var, süper şarkılara değil. İyi şarkılar konserlerde daha çok yıldız getirir, single'a etkisi dolaylıdır.

Yanılgı: Allahım 10 puan! Hemen klip çekmeliyim!
Gerçek: Hele bir otur soluklan yeğenim..

Yanılgı: Gruba para gelmiş, biraz çekeyim.
Gerçek: Çok ihtiyacın yoksa çekme kalsın. Tur aracını ve sahne ekipmanını yalnızca o parayla alabilirsin ve gruba para aktarma şansın yok.

Yanılgı: İkinci el minibüs aldım, hemen sahne ekipmanına yardırayım.
Gerçek: Gürültülü kamyonet alana kadar sahne ekipmanı alma. Sığdıramazsın zaten beş yıldızlık ekipmanı. İki üç yıldızlık ekipman da boşa para harcamaktır, zira eskiyip bir yıldıza düşecek o bir süre sonra.

Yanılgı : ruh halim çok düşmüştü ben de istiridye yedim... ama sonra bi baktım ki daha da düşmüş ne oldu nerde hata yaptım?
Gerçek : İstirdye artık ruh halini geçici olarak arttırıyor, giderken de eskisinden daha çok alarak gidiyor etkisi. Bu nedenle kaliteli yemek(geldiği gibi giden etki) ya da çikolata(geldiği gibi giden etki+ sağlık düşüşü) yenebilir ya da güncellemeyi alışveriş yap veya çiçek topla yapılıp beklenebilir

Yanılgı: Bütün başarı puanlarını toplamalıyım!
Gerçek: Kendine bir hayat seçmeli ve o yolda ilerlemelisin. Önce suçlu olup kanundan kaçma puanı, sonra polis olup hırsız yakalama puanı, sonra itfaiyeci olup yangın söndürme puanı almak saçma bir fantazi. Deneyim puanları toplanmak için değildir. Sadece seçtiğiniz yolda geçtiğiniz basamakları anlatır, diğer insanların bilgisine sunar.

Yanılgı: Klon açsam kim farkedicek, 200 bin kişinin arasında beni mi bulucaklar
Gerçek: Seni bulacaklar

Yanılgı: Ben şifremi sevgilime versem bişey olmaz, ben giremediğim zaman ara sıra bakabilir, sevgilimdir neticede.
Gerçek: Olmaz öyle. Şifrenizi bir başkasıyla paylaşmanız yasaktır.

Yanılgı: Elime üç kuruş para geçti, hemen koşup üst baş alayım g-string alayım mini etek alayım fransız bere alayım.
Gerçek: Giysiler karın doyurmuyor. Popomundo tişörtü ve kot pantolonla dolaş ve elindeki o parayla spor salonuna falan git.

Yanılgı: Sokakta çalmak çok güzel bişeydir, para kazandırır oley
Gerçek: Sokakta çalmayı alışkanlık haline getirenler sık sık hastanelik olurlar. Çok çok sıkışmadıkça sokakta çalmayın. Para kazanmanın ÇOK fazla yolu var, biraz etrafınıza bakın.

Yanılgı: Elaleme 'sevişem mi' diye mesajlar göndersem bişey olmaz, kim kime dum duma, sevişen sevişene, ben de arada kaynarım.
Gerçek: İnsanları rahatsız etmek çok fena bir şeydir ve cezası vardır. Hapislerde çürürsünüz.

Yanılgı: Günde en az üç kişiyle sevişmezsem zarara girerim, rockstarlığıma halel gelir. Öyleyse hemen hafifmeşrep olup parklarda çılgın atmalıyım.
Gerçek: Parklar, üniversiteler gibi kalabalık alanlarda nezle, grip, belsoğukluğu gibi hastalıklar bol olur. Buralarda tanıştığınız insanlarla sevişmek risklidir. Hasta görünmeseler bile hastalıkları kuluçka evresinde olabilir, ya da hasta olan birileri sizinle ilgilenebilir.

Yanılgı: Nezle oldum. Öyleyse hemen ilaç almalıyım, doktorların başının etini yemeliyim, forumda üç veya daha fazla başlık açmalı post yazmalıyım.
Gerçek: Nezle, geçirmek için hiçbir şey yapmasanız da kendi kendine üç günde geçen bir hastalıktır. Nezle iken kimseyle ilgilenmeyin ve sakin sessiz bir yerlerde işinize bakın.

Yanılgı :herkes single/albüm çıkarıyor paraları götürüyor... hemen ben de yaziim üç beş şarkı köşeyi dönerim
Gercek: single ve albüm emek isteyen birbirinden farklı şeylerdir. kaliteli şarkılar ve şehirlerde ün gerektirir... Bunlar da oyunda zaman geçirmek, bol bol konser vermek, basınla konuşmak, yetenek geliştirmek ve iyi şarkılar yapabilmek içing erekli yeteneklere sahip olmayı gerektirir. diğer türlü sonuç çok da hayal edildiği gibi olmaz.

Yanılgı: Bir sürü konser ayarladım İstanbul'da. Popogod'ın izniyle baya para kazanacağım bu konserlerden.
Gerçek: Bir şehirde bir yılda satabileceğin toplam bilet sayısı sabittir. Birden fazla konser verecek olman bu sayıyı artırmaz. Bir konser de versen, on konser de versen toplamda aynı sayıda bilet satarsın. Ayrıca verdiğin konserin şöhretine katkısı sattığın bilet sayısıyla alakalı olduğu için düşük bilet satışı sana zarar getirir. Bir şehirde bir yılda bir tane konser ver. Aynı şehirde 56 günlük zaman diliminde ikinci bir konser ayarlama. Otuz tane şehir var, hepsini konser vererek gezersen kariyerin için çok daha faydalı olur.

Yanılgı: Benim Liderlik, Bestecilik, Şairlik, Şovmenlik, Dansçılık, Moda... yeteneklerim var.
Gerçek: Herhangi bir yeteneğe sahip olmak sana bir şey kazandırmaz. Geliştirilmemiş yeteneğin etkisi sıfırdır. Sahip olduğun yetenekler geliştirdiklerindir.

Yanılgı: Gezdiğim 3-5 ülkede pek ünüm yok ama ünüm arttıkça albüm ve single satışlarımda süper bir patlama olacak.
Gerçek: Ülke şöhretinin değil de şehir şöhretlerinin satışlara etkisi vardır. Bu duruma ek olarak ilk hafta satışı çok önemlidir. Ayrıca ciddi bir plak şirketi satmayacak materyale yatırım yapmaz

Yanılgı: VIP oldum, kendimi çok havalı hissediyorum. Hemen kredi çekeyim, şirket kurup çektiğim krediyle mekan açayım, paraya para demeyeyim.
Gerçek: Sıfır sermayeyle, kredi çekip mekan açmak intihara sebep olur. Hiç bir mekan size haftalık olarak kredi taksidinden fazla para kazandırmaz ilk iki ay boyunca. Acele etme, git bir barda aktif olarak CEO'luk yap ve kardan pay al. Payını aldığında kendi paranla açarsın şirketini.

Yanılgı: Dün VIP oldım ama hemen çok iyi baktım, analiz ettim, Trömsö'de müzik aleti dükkanı sektöründe bir boşluk var. Hemen gidip çörekleneyim bütün parayı yiyeyim oh yeah bebek.

Gerçek: Dünya üzerindeki her, ama her gelir kaynağı yeterince paylaşılmış, bütün çeşmelerin başı aşağı yukarı tutulmuş durumda. Tüm sektörler doygun. Trömsö'deki müzik aleti dükkanı sayısı, getirdiği gelirle doğru orantılıdır. Dükkan açmadan önce talebi ve arzı doğru düzgün bi görün. Allahın unuttuğu bir şehirde, günde ikiden fazla müşterisi olmayan dükkanlar açmayın. Ya da 'abi stüdyo işinde iyi para var' demeden önce şehrin nüfusunu / kaliteli stüdyo sayısını bi oranlayın. Her şeyden önce sakin olun, her şey adım adım. Şirket açmadan da CEOluk yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.
En güzel para bar işinden kazanılır, eğer kaliteyi yüksek tutmayı ve vaktinizi ayırıp grup davet etmeyi becerebilecekseniz.

Yanılgı: Yurt dışına çıkamam çünkü yabancı dil bilmiyorum.
Gerçek: Yurt dışında yaşamak için kimseyle iletişime geçmene gerek yok. Yurt dışına çıkmak iyi bir şeydir.

Yanılgı: Güç desteği barım biraz dolmuş hemen konser keyfini destekleyeyim.
Gerçek: Bırakın %100 dolsun o bar. Ne güzel provalarınızı fullersiniz veya zaten fulse hırsı köklersiniz.

Yanılgı : Forumlarda "ölüyoruuuuuuuuuum - yrdm - ???? - ???Nasıl Olacak??? " gibi abartili yada konu hakkında bilgi vermeyen baslıklı konular acarsam daha cok ilgi ceker.

Gercek : Böyle şeyleri yapan kisiler gelecek kariyerleri icin iyi olmaz unutmayınki bir zamanlar simdiki Vali de Çaylak Forumunda idi. Bu baslıklara kendi düsüncem insanin cevap verme isteği kalmıyor.

Yanılgı : Bir çok yerde bir çok defa aynı baslığı acayım birini gormeyen diğerini gorur.
Gerçek: Yapmayı düsündüğün şeyin adı Spam dır ve Suçtur.

Yanılgı: Türkçe Çaylak Forumu na baslık acacağıma şehir forumlarına baslık acayım cok iyi bilenler çaylak forumunda bulunmaz orada hep çaylaklar vardır vs.
Gerçek: Bu veya baska sebeplerle çaylak sorularını şehir forumlarına yazmak hos karsılanmayan bir harakettir şunu da söylemek isterim kesinlikle sorularınıza daha hızlı ve azar işitmeden çaylak forumunda cevap alırsınız . Soruları lütfen Türkçe Çaylak Forumu na sorun.

Yanılgı: Suç öğrenilmemeli suçlular olmamalı .
Gerçek: Heryerde hersey bir zıttıyla bulunur. İyi ve kötü , güzel ve dahi pardon çirkin, kirli ve pis ... Suçlular olmazsa polislik olmaz ooc karakterini istediği şekilde yonlendirebilir ister Suçlu olur iste İtfaiyece our ister Polis vb. bir cok iş. İşte bu rp dir. Şuç oyunun içinde vardir ve olacaktir.
http://sameone.forumlari.net/portal.php
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

MesajKonu: Geri: Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)   Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar) Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 5:55 pm

güsel bilgiler sagol x)
Joel Horn

Joel Horn

MesajKonu: Geri: Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)   Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar) Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 9:32 pm

Teşekkürler
Tim Blatt

Tim Blatt

MesajKonu: Geri: Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)   Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar) Icon_minitimePtsi Ara. 08, 2008 5:23 am

bilgiler için sağol:(
Rüknettin torlak

Rüknettin torlak

MesajKonu: Geri: Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)   Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar) Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 10:32 pm

sağol bilgiler için

Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!