PopYardım Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PopYardım Club

Popmundo hakkında herşey

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!

5 posters
YazarMesaj
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Empty
MesajKonu: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 4:55 pm

Başarılar

Başarı Adı: "İlk konserimi verdim."
Nasıl Başarılır: Oldukça basit bir başarıdır. Konser vermek istediğiniz mekanın mekan seçeneklerinden "Konserler" opsiyonunu seçtikten sonra, size uyan boş bir saate gösterinizi ayarlarsınız. Bundan sonra geriye konser tarihinizi beklemekten başka yapacak birşey kalmamıştır.

Başarı Adı: "İlk şarkımı kaydettim."
Nasıl Başarılır: Öncelikle grubunuzda şarkıyı kaydetmek için yeterli para olmalıdır. Daha sonra, kayıt stüdyosuna gittiniğinizde, kaydetmek için istediğiniz şarkıyı seçersiniz.
4 saatlik kayıt bittikten sonra, bu başarıyı elde edersiniz. Yaptığınız kaydın iyi olması için ruh hâlinizin iyi olması yararınızadır. Ayrıca grubunuzda ya da mekanda "Temel Albüm Yapımcılığı" bilen birisi olması da kaydınızın yararınadır. Daha önce provalarda kaydedeceğiniz şarkıyı çalışmanız da kaydınıza yarar sağlayacak diğer bir maddedir.

Başarı Adı: "İlk single çalışmamı çıkardım."
Nasıl Başarılır: 2 şarkınızı kaydettikten sonra herhangi bir kayıt stüdyosu ile kontrat imzalamanız gerekir. Kayıt Kontratları için It's POP-Seri İlanlar'a bakabilirsiniz. Burdan kendinize uygun olanı seçip imzalarsınız. Eğer şarkıları kaydetmeden önce kontratı imzalarsanız, kayıt stüdyosundaki indirimden yararlanabilirsiniz. Kayıtlı şarkılarınızdan oluşturacağınız single'ı kayıt stüdyonuza gönderirseniz, "beklenen single'nız" yakın zamanda çıkar.

Başarı Adı: "İlk albümü çıkardım."
Nasıl Başarılır: Single ile aynı yollar izlenir. Albümün tek farkı en az 8 şarkı olması gerekir. Bulunabilecek maksimum şarkı sayısı ise 12 idir.

Başarı Adı: "İlk klibimi çektim."
Nasıl Başarılır: Yapmanız gereken şey öncelikle "Kariyer"den "Müzik Videosu Yarat" ı tıklamak. Kaydedilmiş bir parça almak ve bir tarih belirlemek. Ardından film çekimi için gereken ücreti ödemek. Videoyu yayınlamak için kayıt firmanız başka bir ücret ödemeli. (Ne kadar ünlü olduğunuzla doğru orantılı.)

Başarı Adı: "100'den fazla kişinin önünde konser verdim."
Nasıl Başarılır: Konserinize satılan biletin 100'den fazla olması ve sizin konseri vermeniz yeterlidir. Bilet satışları için özel bir çaba sarfetmeniz gerekmez. 2-3 hafta sonrasına ayarladığınız konser büyük ihtimalle 100 üzerinde satacaktır.

Başarı Adı: "1000’den fazla kişinin önünde konser verdim."
Nasıl Başarılır: Konserinize satılan biletin 1000'den fazla olması ve sizin konseri vermeniz gerekir. Bunun için biraz ünlenmiş olmanız ve konseri olabilecek en uzak tarihe ayarlamanız yeterlidir. Basınla konuşmak ve de konserinizi vereceğiniz mekanın CEO'sundan bilet fiyatını düşürmesini istemek, bilet satış fiyatını hızlandırmak için güzel alternatifler olabilir.

Başarı Adı: "10000'den fazla kişinin önünde konser verdim."
Nasıl Başarılır: Konserinize satılan bilerin 10000'den fazla olması ve sizin sahneye çıkmanız sonucu bu başarıyı elde edebilirsiniz. Bilet satışlarının bu denli yüksek olması için önce dünyaca az çok tanınan bir şöhret olmalısınız.

Başarı Adı: "Grubum Radyo Listesi’nde İlk 40’a girdi."
Nasıl Başarılır: "Single"ınızda yer alan bir şarkının "Listeler"deki Radyo Listesi'nde ilk 40'a girmesi sonucu elde edeceğiniz başarıdır.

Başarı Adı: "Grubum Radyo Listesi’nde İlk 10’a girdi."
Nasıl Başarılır: "Single"ınızda yer alan bir şarkının "Listeler"deki Radyo Listesi'nde ilk 10'a girmesi sonucu elde edeceğiniz başarıdır. İlk 40'a nazaran daha zordur.

Başarı Adı: "Grubum Radyo Listesi'nde 1. Oldu."
Nasıl Başarılır: "Single"ınızda yer alan bir şarkının "Listeler"deki Radyo Listesi'de 1.olması sonucu elde edeceğiniz başarıdır. Bunun için şarkınızın ünü ve çok satmış olması muhtemel durumdur.

Başarı Adı: "İlk düzgün konserimi verdim."
Nasıl Başarılır: Bir konser verdiniz. Ertesi gün yerel gazeteyi açıyorsunuz ve eleştirmenlerin konserinizi "düzgün" olarak nitelendirdiğini görüyorsunuz. Artık başarılar listesinde bu başarının üzerine çizik atabilirsiniz.

Başarının Adı: "İlk fevkalade konserimi verdim."
Nasıl Başarılır: Konserinizin "fevkalede" geçmesi sonucu elde edeceğiniz başarı. Biraz zor ama neden olmasın?

Başarının Adı: "İlk mükemmel konserimi verdim."
Nasıl Başarılır: Konseriniz mükemmel geçmişse, elde edeceğiniz bir diğer başarı. Bu sistemde başarmak için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Başarının Adı: "İlk yeri göğü inleten konserimi verdim."
Nasıl Başarılır: Konseriniz "yeri göğü inletmiş" ise siz de bu başarıyı kazanırsınız. Bunun için büyük zaman harcamış olmalısınız.

Başarının Adı: "İlk DESTANSI konserimi verdim."
Nasıl Başarılır: Konseriniz "DESTANSI" geçmişse kazandınız demektir. Bunu başarmak; zaman,sabır ve de her türlü donamım ister.

Başarının Adı: "Kim Kazanıyor Listesi'nde İlk 10'a girdim."
Nasıl Başarılır: Listeler'deki baş liste "Kim Kazanıyor" listesine herhangi bir dereceyle girebilmiş olmanız sonucunda elde edebilirsiniz.

Başarının Adı: "Kim Kazanıyor Listesi'de 5. oldum."
Nasıl Başarılır: Listede grubunuzun adının önündeki rakama bakın. Eğer 5 ise başardınız demektir.

Başarının Adı: "Kim Kazanıyor Listesi’nde 3. oldum."
Nasıl Başarılır: Kim Kazanıyor Listesine adınızı biraz daah kolay buldunuz sanırım, 3. olmanızın bir katkısı olmuş olmalı.

Başarının Adı: "Kim Kazanıyor Listesi'nde 2. oldum."
Nasıl Başarılır: Listeyi öylesine bir koloçan ederken grubunuzun adını biraz daha yukarıda mı gördünüz, evet tek yapmanız gereken 2. olabilmek. Bu listeye girmek kadar zordur, sizin seviyeniz kadar rakiplerinizin de ne kadar iyi olduğu önemlidir.

Başarının Adı: "Popomundo'nun 1 numaralı sanatçısı oldum."
Nasıl Başarılır: Eğer listede göze çarpan ilk adsanız, bunu becermişsiniz demektir.

Başarının Adı: "Anne/Çömez Turunu tamamladım."
Nasıl Başarılır: Annenizin isteklerini "öyle ya da böyle" bitirmeniz sonucu bu başarıyı elde edeceksiniz. Başarı hırsınızın gözünüzü büretmesine izin verip, annenizi kırmayın. Annenizin sonunda size sürprizleri var.

Başarının Adı: "Sevdiğim kişiyle ilk kez birlikte oldum."
Nasıl Başarılır: Sevdiğiniz (belli bir ilişki düzeyine gelmeniz gerekiyor yani) kişi ile "seviş"meniz sonucu bu başarıyı elde edersiniz. Bu kısa kaçamaklarınızdan birisi değildir.
1 hafta düzenli olarak ilgilendiğiniz kişide "seviş" seçeneğini görmeniz an meselesidir.

Başarının Adı: "İlk defa bir şirket açtım."
Nasıl Başarılır: Yalnız VIP üyelerin kazanabileceği başarılardandır. Şirketi açmak istedikleri şehrin belediye binasına gidip, veznadar bayana başvurmanız gerekir. VIP değilseniz hanımefendi size sadece VIP üyelerin şirket açabildiklerini hatırlatacaktır.

Başarının Adı: "Hayatımda ilk defa ebeveyn oldum."
Nasıl Başarılır: Bayan karakterlerin erkeklere nazaran daha kolay elde edebilecekleri bir başarıdır. Ovülasyona giren bir kadın, 12 saatlik bereketli ovülasyon sürecinde bir erkekle, ayak üstü bi` posta yapar ya da sevişirse hamile kalır -iki tarafta da prezervatif olmamalıdır-. 6 haftalık bir hamilelik süreci sonunda bayan, güzel bir evlada kavuşur.
Hayırsız babası kim bilir nerelerdedir? Bunu bulmak için biraz günlüklerini karıştırması gerekebilir. Aklında birkaç isim belirirse çocuğun menüsünden o kişilerden babalık testi ister. Testi pozitif çıkan bir erkek de artık ebeveyn olabilmiştir.

Başarının Adı: "İlk suçlumu yakaladım."
Nasıl Başarılır: Suçlu yakalayabilmek için iki meslek alternatifiniz vardır. Birincisi; Polislik. Polis olmanız için temel dedektiflik bilmeniz gerekir, daha sonra karakolda işe girebilirseniz size o şehre ait polis üniforması verilir ve o şehirde suçlu tutuklama hakkına sahip olursunuz. Diğer yol ise "Özel Ajan" olmaktır. Bunun için VIP olmanız gerekir. Bulunduğunuz şehrin yargıcı sizi işe aldıktan sonra işe koyulabilirsiniz. Bu iki yolla ilk suçlunuzu yakalayabilirsiniz.

Başarının Adı: "100 suçlu yakaladım."
Nasıl Başarılır: Yukarda bahsedilen yollarla 100 suçlu yakaladığınızda bu başarıyı alırsınız.

Başarının Adı: "1000 suçlu yakaladım."
Nasıl Başarılır: Aynı yollarla 1000 suçlu yakalamanız gerekir. Zor olduğu inkar edilemez.

Başarının Adı: "Polis Şefi oldum."
Nasıl Başarılır: Vali tarafından, Emniyet Müdürü görevine getirilirseniz bu başarıyı alacaksınızdır. Ama öncesinde biraz kendinizi kanıtlamaya ne dersiniz?

Başarının Adı: "Başarılı geçen ilk Özel Tim Operasyonum."
Nasıl Başarılır: Kesin bilgiler olmamakla birlikte, Özel Ajanlıkla eş zamanlarda gelen bu başarının yine bu meslekle alakalı olduğu tahmin edilebilir.
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

MesajKonu: Geri: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 4:56 pm

Başarının Adı: "On Başarılı Özel Tim Operasyonu."
Nasıl Başarılır: Den den nasıl yazılırdı? Klavyede den den nasıl yapılıyordu? Üsttekiyle bir denklem yazacak olursak 10x den den gibi bir şey çıkıyor ortaya...

Başarının Adı: "Yüz Başarılı Özel Tim Operasyonu."
Nasıl Başarılır: 10x Birisi den den'in nasıl yapıldığını söyleyebilir mi artık?!

Başarının Adı: "İlk makalem yayınlandı."
Nasıl Başarılır: Yazdığınız makalenin It's POP'da ilk defa yayınlanması sonucu elde edeceğiniz başarı. Biraz daha derine ineyim mi istiyorsunuz? It's POP'ta sunumlar kısmına bir göz atmanızı öneririm.

Başarının Adı: "10 makalem yayınlandı."
Nasıl Başarılır: It's POP'da 10 makaleniz yayınlanırsa elde edeceğiniz başarı.

Başarının Adı: "100 makalem yayınlandı."
Nasıl Başarılır: 100 makaleniz yayınlanır, ve bu başarıyı elde edersiniz. Bakalım o günleri görebilecek misiniz?

Başarının Adı: "Kanundan kaçmayı becerdim."
Nasıl Başarılır: Arandığınız bir suçtan
2 popo-yıl boyunca içeri girmezseniz yani kaçmayı başarabilirseniz artık hem masum hem de bu başarıyı almış birisi olursunuz.

Başarının Adı: "On defa kanundan kaçmayı becerdim."
Nasıl Başarılır: 10 kere ard arda ya da bir günde işlediğiniz 10 suçtan 2 popo-yılda sıyrılırsanız, bunu başarmışsınız demektir.

Başarının Adı: "Yüz kere kanundan kaçtım."
Nasıl Başarılır: Arandığınız 100 suçtan sıyrılırsanız (Bazen hayat hiç adil değil) bu başarıyı elde ederseniz. Ha sıyrılamazsanız nolacağını söylemek istemiyorum.

Başarının Adı: "Vali oldum."
Nasıl Başarılır: Yapılan yeni vali seçimlerinde oy bütünlüğüyle birinci gelirseniz, bu başarıyı elde edersiniz.

Başarının Adı: "Vali Yardımcılığından Valiliğe terfi ettim."
Nasıl Başarılır: Bir vali yardımcısıydınız ve... Zavallı Vali vefat mı etti? Koltuğunu bırakması mı gerekiyor? Ya da yeni seçimlerde siz mi kazandınız? Eğer öyleyse bu başarıyı kazandınız.

Başarının Adı: "İlk defa çektiğim bir fotoğraf yayınlandı."
Nasıl Başarılır: Paparazzi listesindeki bir ünlünün o gün daha kaliteli bir fotoğrafını çekerseniz, bakarsınız fotoğrafınıza talip bir gazeteci çıkabilir.

Başarının Adı: "Çektiğim 10 fotoğraf yayınlandı."
Nasıl Başarılır: Demek artık paparazzi listesinin sıkı bir takipçisi oldunuz.
9. dan sonra 10. da mutlaka gelecektir...

Başarının Adı: "Çektiğim 100 fotoğraf yayınlandı."
Nasıl Başarılır: Çektiğiniz 100 fotoğraf yayınlandığında bu başarıyı elde edersiniz. Ama aynaya bir bakın, insanların özel hayatlarına saygı duymayan bir canavara dönüşmüş olacaksınız.

Başarının Adı: "RESPECT! İlk graffitimi yaptım."
Nasıl Başarılır: Öncelikle Graffiti Boyama bilmeniz ve elinizde bir sprey olması gerekir. Daha sonra belediye mekanlarından birisine spreyinizi sıkmalı ve yaptığınız graffitinin önceki graffitiden daha iyi olması gerekir.

Başarının Adı: "10 graffiti ve devam ediyorum."
Nasıl Başarılır: Yukarıdaki işlemin 10 kere tekrarlanışıdır. Ha, size bunun suç olduğunu hatırlatma sorumluluğunu emniyet güçlerinin bana aşıladığı hissiyatlarla yerine getiriyorum.

Başarının Adı: "Şu anda 100 graffitim görünür durumda. Bu alemin kralıyım!"
Nasıl Başarılır: 100 graffitiniz görünür durumda mı? O zaman bu alemin kralı olduğunuz gibi bu başarıyı da alırsınız.

Başarının Adı: "Popomundo Elçisi"
Nasıl Başarılır: Oyunu ünlü bir dergiye tanıtır ya da medyada bir şekilde tanıtıp bunu kanıtlarsanız, bu başarıyı elde edersiniz. Bu başarı oyun içi olmayan tek başarıdır.

Başarının Adı: "Bir kabile kurdum."
Nasıl Başarılır: Öncelikle bir tüy bulmanız gerekir. Bu tamamen random bir olaydır. Sizin elinizden gelen tek şey en iyisi olmaya çalışmaktır ama sizden daha kötüler bile tüy bulamazsanız şaşırmayın. Bir yerde piyasada satıldığını da duymuştum. Unutmadan tüyü kullanıp bir kabile kurabilmeniz için öncesinde 3 yıldız "Temel Liderlik" bilmeniz gerekmektedir.

Başarının Adı: "Bir kabileye katıldım."
Nasıl Başarılır: Bir VIP üyeyseniz, kabile liderinden gelen bir teklifle bir kabileye katılabilirsiniz. Genelde teklif için üyelerin teklif göndermesi ne ilginç değil mi?

Başarının Adı: "Bir kabilenin lideri oldum."
Nasıl Başarılır: Arkadaşınız kabileyi size bıraktığında ya da siz kendiniz bir tüy edinip kabile kurduğunuzda elde edersiniz.

Başarının Adı: "Dünya Turunu tamamladım."
Nasıl Başarılır: Grubunuzun tüm şehirlerde çalması sonucu dünya turunu tamamlarsınız. Dünyanın gerçekten yuvarlak olup olmadığını kontrole ne dersiniz?

Başarının Adı: "Grubum 5 şehir gezdi."
Nasıl Başarılır: Bu başarıyı grubunuzun 5 farklı şehirde çalması üzerine elde edersiniz.

Başarının Adı: "Grubum 10 şehir gezdi."
Nasıl Başarılır: Bu başarıyı grubunuzun 10 farklı şehirde çalması üzerine elde edersiniz.

Başarının Adı: "Grubum 15 şehir gezdi."
Nasıl Başarılır: Bu başarıyı grubunuzun 15 farklı şehirde çalması üzerine elde edersiniz.

Başarının Adı: "Grubum 25 şehir gezdi."
Nasıl Başarılır: Bu başarıyı grubunuzun 25 farklı şehirde çalması üzerine elde edersiniz.

Başarının Adı: "Grubum 35 şehir gezdi."
Nasıl Başarılır: Bu başarıyı grubunuzun 35 farklı şehirde çalması üzerine elde edersiniz ancak bu başarıyı elde etmek henüz mümkün değildir.

Başarın Adı: "Bilimsel bir atılım gerçekleştirdim."
Nasıl Başarılır: Bir araştırma merkezi üzerinde bilim adamı olarak çalışmalısınız öncelikle. Araştırma merkezindeki bar %100 olunca bilimsel bir atılım gerçekleştirmiş olursunuz.

Başarının Adı: "Bilinmeyen bir hastalık türü keşfettim."
Nasıl Başarılır: Bir doktorsunuz ve hastanızdan kan aldınız, ancak hastanızdan aldığınız kanda daha önce belirlenmemiş bir mikrop türü görüyorsunuz, yani bilinen hastalığın bilinmeyen bir türnü keşfediyorsunuz.

Başarının Adı: "Birisinin hayatını kurtardım."
Nasıl Başarılır: Kim bilir?

Başarının Adı: "10 kişinin hayatını kurtardım."

Başarının Adı: "100 kişinin hayatını kurtardım."

Başarının Adı: "İlk hastamı iyileştirdim."

Başarının Adı: "100 hasta iyileştirdim."

Başarının Adı: "1000 hasta iyileştirdim."

Başarının Adı: "İlk defa bir yangın söndürdüm."
Nasıl Başarılır: Yangın söndürme tüpüyle bir yangına müdahale edip başarılı olursanız, bu başarıyı elde edersiniz. Şüphesiz ki "Temel İtfaiyecilik" işinize yarayacaktır.

Başarının Adı: "10 yangın söndürdüm."
Nasıl Başarılır: Aynı işlemin 10 kez tekrar edilmesidir.

Başarının Adı: "100 yangın söndürdüm."
Nasıl Başarılır: 100 yangın söndürürsünüz ve bu başarıyı elde edersiniz. Ha, unutmadan yoğurt yanıklara iyi gelir...

Başarının Adı: "İlk yargı hükmümü verdim."
Nasıl Başarılır: Yargıç olarak işe girmelisiniz. Yargıç olarak işe girdiğinizde size beyaz lüleli bir peruk ve altın çekiç verecekler işte o zaman yargı hükmü verebilirsiniz.
Her neyse tabii ki yargıç olarak işe girip, bir yargı hükmü vermeniz gerekiyor.

Başarının Adı: "10 yargı hükmü verdim."
Nasıl Başarılır: 100 kez yargı hükmü verince bu başarıyı elde edersiniz.

Başarının Adı: "100 yargı hükmü verdim."
Nasıl Başarılır: Bilmem, bir tahmin et bakalım?

Başarının Adı: "İlk defa bir şey çaldım."
Nasıl Başarılır: Öncelikle "Temel Suç" bilmelisiniz, daha sonra mekanda gözünüze kestirdiğiniz birisinin eşyalarından birisini yürütün... Emniyet güçlerinin bana aşıladığı hissiyatlarla yine söyleyebilirim ki, bu bir suçtur.

Başarının Adı: "Ölüler Diyarını ziyaret ettim."
Nasıl Başarılır: Vodoo Tozu bulmalısınız öncelikle ardından sağlıklı iseniz tozu kullanın. Köşede kıyıda biriktirmiş olduğunuz en az 6 deneyim puanı olmalı. Gerekli girdiler, geldikçe sağlığınızı %40'ın altına düşürmeyecek şekilde, deneyim puanlarınızı kullanın. Meleklerin şarkısı bitip ışıktan süzüldüğünüzde ziyaretiniz tamamlanmış olacak.

Başarının Adı: "Viva La Revolucion"
Nasıl Başarılır: Bir şehirde bulunan isyana "halkı ayaklandırarak" yardımda bulunmuşsanız ve eğer son olarak belediye binasına doğru yürüyen insan akınına katılmışsanız bu başarıyı elde edersiniz.
Rasim Akdere

Rasim Akdere

MesajKonu: Geri: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 5:42 pm

ellerine sağlık çok güzel paylaşım
http://sameone.forumlari.net/portal.php
Ekin Ilgaz

Ekin Ilgaz

MesajKonu: Geri: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 5:42 pm

Franco De Giorgi demiş ki:
ellerine sağlık çok güzel paylaşım

bir kac eksik war Very Happy
maruz görün Very Happy
Tim Blatt

Tim Blatt

MesajKonu: Geri: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 6:45 pm

ellerine sağlık çok güzel bi paylaşım ama bişey merak ettim hepsini elinle mi yazdın???
Aslı Ilgaz

Aslı Ilgaz

MesajKonu: Geri: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimeSalı Ara. 16, 2008 6:07 pm

=) güzeL payLaşıMm.^^
TeşekkürLeR.. =)))
Esma Çifcili

Esma Çifcili

MesajKonu: Geri: İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!   İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...! Icon_minitimeSalı Ara. 23, 2008 7:35 pm

Tim Blatt demiş ki:
ellerine sağlık çok güzel bi paylaşım ama bişey merak ettim hepsini elinle mi yazdın???

bnce kopyala yapıstır Smile)) tskler ekin

İşe bilinen başarılar vede nasıl yapıldıgı...!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Başarılar
» Dopru Bilinen Yanlışlar (Yanılgılar)